CAPTION

Stavební výroba

Zaměřujeme se především na vodohospodářské stavby a kanalizace, dále na inženýrské stavby a také na pozemní stavitelství. Nejdůležitější služba pro zákazníka je rychlá, kvalifikovaná a kvalitní realizace zakázky za nejpříznivější cenu.

Vodohospodářské stavby

Vodohospodářské stavby jsou hlavní doménou činnosti společnosti. V rámci tohoto odvětví realizujeme:
- Výstavbu čistíren odpadních vod a kanalizací
- Úpravy vodních toků
- Výstavby vodojemů a vodovodů
- Výstavba a opravy břehových opevnění

Výstavba inženýrských sítí a komunikací

Další významnou součástí stavební výroby je Výstavba inženýrských sítí a komunikací. V rámci tohoto odvětví nabízíme následující činnosti:
- Pokládka HDPE trubek včetně tlakování a kalibrace
- Pokládka elektrických rozvodů nízkého a vysokého napětí
- Výstavba a rekonstrukce komunikací, chodníků a zpevněných ploch
- Zemní práce a práce mechanizmy
- Výstavba a opravy propustků a mostů menších rozpětí

Pozemní stavitelství

V rámci segmentu pozemního stavitelství nabízíme následující práce:
- Výstavbu a rekonstrukci občanských a průmyslových staveb
- Výstavbu víceúčelových hřišť a sportovišť
- Stavební poradenství a inženýrskou činnost

Dřevovýroba

Segment dřevovýroby společnosti COMMODUM, spol. s r.o. je soustředěn především na výrobu typizovaných celodřevěných samonosných schodišť a na zakázkovou výrobu schodišť. V menší míře se zabýváme také stavebně-truhlářskou výrobou, produkcí plotů, obkladových a podlahových palubek a především pak dřevostavbami.

Celodřevěná samonosná schodiště

Zatímco typizovaná schodiště s předem danými rozměry jsou určena především do chat, chalup a všude tam, kde se předpokládá jejich občasné využití, zakázková výroba se zaměřuje na specifické požadavky klienta, včetně propracovaného designu. K výrobě těchto produktů využíváme nejnovějších NC technologií, které ve spojení s přírodním materiálem, jakým je masivní dřevo, tvoří výrobek vysoké kvality.

Stavebně truhlářská výroba

Na výrobu dřevostaveb navazuje produkce stavebně-truhlářských výrobku, především KVH hranoly, obkladové a podlahové palubky a plotové latě hladké a profilované.

Tyto výrobky jsou zhotoveny ze smrku, borovice a modřínu.

Dřevostavby rodinných domů a chatek

Mluvíme-li o montované dřevostavbě, mluvíme vlastně o vyrobených panelech, které jsou následovně dopraveny na místo stavby. Na základovou desku se pak během několika dnů postaví samotný dům. Při dřevostavbách s rámovou konstrukcí jsou panely tvořeny z dřevěné rámové konstrukce, která je vyplněna tepelnou izolací a opláštěna velkoplošnými materiály (OSB desky, sádrokartonové desky, sádrovláknité desky, biodesky). U dřevostaveb z CLT panelů jsou stěny zhotoveny z masivního dřeva, které je spojeno lepením do kříže v 3 a více vrstvách. Na úpravu stěn z exteriéru lze použít různé druhy obkladů nebo klasickou fasádní omítku.

Tepelná izolace obvodových zdí montovaných domů na bázi dřeva je vynikající. Konkrétně se jedná o hodnotu 0,19W/m2 K. Dodací lhůty jsou 90 dnů od podpisu smlouvy, celková doba realizace je přibližně 12 měsíců a na přepravu jednoho domu je potřeba 1-2 kamionů. Montované domy na bázi dřeva, jako systém lehké stavební konstrukce, dosahují dobrých až velmi dobrých hodnot protipožární odolnosti.

E-shop

Obchod s nabídkou standardních a zakázkových dřevěných schodišť

Vstoupit do obchodu